Logo Petra

Triky s Arnikou

Sdílejte článek

Kdo mě už znáte, víte, že homeopatika nedoporučuji dávat paušálně. Ale....tak jako existují výjimky v každém oboru, mám výjimku i tady. Je jí ARNICA MONTANA. Bez ní se nehnu na žádnou dovolenou nebo výlet.

Arnica je homeopatický lék s velkým obrazem (polychrest), to znamená, že ji můžete použít na širokou škálu symptomů a ne jen na úzké spektrum.

bylina arnica montana

Arnica patří do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité. Našli byste tam i sedmikrásku (Bellis perennis), echinaceu, millefolium (řebříček) nebo calendulu (měsíček). Roste v horských oblastech ve vysoce položených místech. Obsahuje silice, organické kyseliny, stopy kumarinu. Pro léčbu se používá oddenek a květy (nejčastěji masti a čípky).

protizánětlivé a dezinfekční účinky, ulevuje při revmatismu. Arnikové čípky se používají při léčbě nekrvácejících hemeroidů, mast na zavřené bércové vředy (na otevřené bércové vředy je vhodná Calendula). Koncentrovaná arnika by se neměla používat na rány a při porušené integritě kůže. Má vliv na kapilární krevní oběh. Při předávkování bylinou může dojít k poruchám srdce až smrti.

Preventivně je Arnica schopna zamaskovat krvácení, lékař ránu zašije a může dojít k život ohrožujícímu vnitřnímu krvácení. Stejně tak při porodu může dojít k velké ztrátě krve. Homeopatie pomáhá podle konkrétního obrazu léku. Pokud nemá šanci pomáhat podle principu podobnosti, vyvolá příznaky, které by měla léčit. Ignorujte rady na preventivní používání homeopatie, které kolují internetem (např. měsíc před porodem užívat Arnicu….).

NIKDY NEUŽÍVEJTE ARNICU MONTANU PREVENTIVNĚ PŘED PORODEM NEBO OPERACÍ.

aRNIKOVÁ MAST

Mastičku lze použít na ne příliš velká traumata – malé modřiny, natažené svaly, podvrtnutý kotník, koleno apod. Mast se nanáší v tenké vrstvě nejlépe několikrát denně.

Lze ji doplnit Rescue krémem z Bachovy květové terapie – výborný na řezné rány, popáleniny.

Arnica při chronických potížích

Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíte. A já říkám, že s Arnicou ano!

U starších zvířat i lidí je hodně užitečným homeopatikem. Je velkým lékem na kardiovaskulární potíže, kdy jste Vy nebo Vaši mazlíčci unavení a letargičtí. 

Nemůže Váš psík vyskočit na gauč? Je to „starý revmatik“? Zkuste Arnicu. Můžete mu ji podávat jako samostatné kuličky nebo rozpustit do misky s vodou a každý den dávat čerstvou „dávku“. 

Ideální bude potence C30. Stačí 1-2 kuličky do misky vody – pro mazlíčka. Vy si dejte 1 kuličku pod jazyk 3-4x denně a zkuste týdenní kůru. Můžete si samozřejmě také rozpustit 1-2 kuličky do sklenice s vodou a během dne popíjet. Každý doušek chvíli poválejte v puse a pak polkněte.

Pokud nenastane zlepšení, lék vysaďte. V tomto případě bude potřeba vybrat jiné homeopatikum a možná bude potřeba celková konstituční konzultace u homeopata.

Při revmatických bolestech, brnění rukou a nohou uvažujte i o možné nákaze boreliózou.

Jestliže Vás zajímá, jak podpořit své tělo při léčbě boreliózy (akutní i chronické), mrkněte TADY>>

Potkávat se můžeme na FB stránce Cesta nejen za homeopatií.

Mohlo by vás zajímat

kočka spí na křesle
Oblíbené

Parazit a ho…

Paraziti, červíci a ho… jsou témata, která nejspíš budete někdy řešit. A proč o nich nenapsat hned v úvodu. Věřte mi, že se budou hodit 🙂

pes se škrábe alergie
Mazlíčci

Drbe se a drbe….

Svědivost Vašeho psa je jako prokletí. Pokud máte psa alergika, znáte neustálé drbání a vyhryzávání až do krve. Hafan se nevyspí, je nervózní a podrážděný a hlavně vyčerpaný. Dali byste cokoli, jen aby byl zase zdravý.

#ve skvělé společnosti

@petrak
error: Content is protected !!