Průvodce tkáňovými solemi

Soli „objevil“ na konci 19. Století německý lékař Dr. Wilhelm Heinrich Schüssler. Ve své praxi používal homeopatii. Vybrat homeopatický lék je ale často zdlouhavé a je třeba znát jednotlivé obrazy léku. Představte si, že byste měli k dispozici způsob léčby, kdy doslova „podle ksichtu“ poznáte, co vám chybí. Dr. Schüsslerovi se to povedlo. Pro samoléčbu si vytvořil jednodušší systém, který je postavený na základech biochemie. V době, kdy pan Schüssler  žil, se o biochemii ještě moc nevědělo a on je právem pokládán za jednoho z jejích zakladatelů.

To, že spousta nemocí vzniká nedostatkem vitamínů a minerálů je známo už dlouho. Víme i to, že minerální anorganické látky se velmi špatně vstřebávají. Když je ovšem „rozbijeme a zmenšíme“, dokáží prostoupit mnohem snáze přes buněčné membrány. Pozorováním bylo zjištěno, že nejlépe je organismus přijme při použití homeopatické potence D3 až D12.

Při tomto ředění obsahuje substance stále měřitelné množství původní látky. Můžeme tedy tělu dodat, co mu chybí. Zde je základní rozdíl mezi homeopatií a tkáňovými solemi. V homeopatii platí zákon podobnosti, kdy podobné se léčí podobným. U solí vybíráme tu správnou na základě zákona deficitu, kdy dodáme tělu, co mu chybí. Vodítkem je obličejová diagnostika a hlavně fyzické potíže.

Dr. Schüssler objevil a popsal 12 základních minerálních solí, jeho následovníci pak další doplňkové. Doplňkové soli vhodně doplňují ty základní a zesilují jejich účinek.

 

Užívání a kombinace solí

Tkáňové soli se nechají rozpustit v ústech, případně se rozpustí v malém množství vody (např. pro miminka a malé děti) a podávají se po lžičkách nebo se jimi vytírá ústní dutina. Ke vstřebávání tkáňových solí dochází už v ústech přes sliznici, což jistě ocení lidé s poruchami vstřebávání ve střevech.

Obvyklá dávka je 3 – 6 tablet denně. Vhodnější je užití 3 – 6x denně 1 tbl než jednorázová dávka více tablet najednou. Akutně si můžete dát 1 tabletu co 2 hodiny. Při vysoké horečce nebo krvácení každých 10 minut.

Lze užívat více druhů solí, doporučuji je však neužívat ve stejnou dobu jako jinou sůl, nýbrž nechat je rozpustit v ústech postupně. Vhodná pauza mezi jednotlivými druhy je aspoň 5 minut. Cca 5-10 minut před a po užití byste neměli nic jíst a pít.

Soli skladujte mimo zdrojů elektromagnetického záření (TV, mobilní telefon, elektrické vedení) podobně jako homeopatika.

Soli koupíte v lékárnách a výrobky firmy Biomineral i v prodejnách se zdravou výživou.

průvodce solemi

Průvodce si můžete stáhnout do mobilu a mít ho tak neustále po ruce. Průvodce jsem rozdělila na 2 samostatné e-booky – základní a doplňkové soli. 

Můžete si zakoupit balíček obou e-booků za zvýhodněnou cenu.

Stáhněte si ukázku základních i doplňkových solí, ať víte, co od průvodců očekávat. 

S průvodci už nebudete tápat, které soli vybrat pro sebe a svou rodinu.

Jako bonus získáte přístup do FB skupiny, kde můžete společně sdílet své zkušenosti se solemi a přijít si kdykoli pro radu.

Není čas ztrácet čas a rovnou objednávám

↓↓↓

Objednávka PRŮVODCŮ

Vyberte si variantu

Základní soli

380
  • 12 základních solí
  • skupina na FB pro vzájemné sdílení

Balíček 2 e-booků

420
  • 12 základních solí
  • 15 doplňkových solí
  • skupina na FB pro vzájemné sdílení

Doplňkové soli

190
  • 15 doplňkových solí
  • skupina na FB pro vzájemné sdílení

Chcete platit v EURECH?

error: Content is protected !!